^do góry strony
  
  
  
Get Adobe Flash player

Aktualności

Dzień Świętego Marcina

Dziś, tj. 9.11.2017r. w naszej miejscowości miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Świętowaliśmy bowiem po raz pierwszy Dzień Świętego Marcina. Przygotowywaliśmy się do tego dnia już od dłuższego czasu, począwszy od poznania legendy o tym niezwykłym żołnierzu, a skończywszy na wykonaniu lampionów, z którymi przemierzaliśmy dziś ulice Poniszowic. Wszystko zaczęło się Mszą Świętą Szkolną, w której brali udział wszyscy uczestnicy pochodu. Następnie udaliśmy się w drogę, na której czele jechał dumnie na swym koniu św. Marcin :)

Marcin1


Po dotarciu na plac Gminnego Ośrodka Kultury w Poniszowicach nastąpiła część artystyczna. Zaprezentowali się Przedszkolacy oraz uczniowie Szkoły Podstawowej. Również nasze Misie wystąpiły, śpiewając piosenkę o św. Marcinie i przedstawiając swoją krótką scenę o św. Marcinie.

Marcin2

Marcin4

 

 

 

 

 

 

 

 Po występach nastąpiło rozdanie nagród za udział w konkursie na najciekawszą  latarenkę. Także i nasze przedszkolaczki wraz ze swoimi rodzicami wykonały przepiękne lampiony, czego dowodem były liczne nagrody i dyplomy.

Marcin5

lampiony 1024x734

 

 

 

 

 

 

 

 

 Ostatnim punktem programu Dnia św. Marcina był poczęstunek. Organizatorzy zrobili nam wspaniałą niespodziankę w postaci Rogali Świętomarcińskich. Nie zabrakło też kiełbasek, które można było sobie upiec przy ognisku. Cieszymy się, że mogliśmy tak miło spędzić ten listopadowy wieczór w gronie naszych najbliższych. Było bardzo miło i sympatycznie. 

Marcin6Marcin7 1024x768

Marcin22 1024x673

Copyright © 2013. Przedszkole Poniszowice Rights Reserved.