^do góry strony
  
  
  
Get Adobe Flash player

Aktualności

Żywa lekcja historii

Dnia 23 lutego wzięliśmy udział w bardzo ciekawym pokazie, dzięki któremu mieliśmy okazję po raz pierwszy zobaczyć na żywo prawdziwych rycerzy. Było to dla nas zupełnie nowe doświadczenie, gdyż do tej pory widzieliśmy ich jedynie w bajkach i książkach historycznych. Opowiedzieli nam jak wyglądało niegdyś życie, kultura i obyczaje prawdziwych rycerzy. Mieliśmy okazję zobaczyć broń, którą posługiwali się podczas bitew. Chłopcy mogli założyć hełm oraz potrzymać tarczę i szablę, które wcale nie były takie lekkie, jak by się wydawało.

rycerze1rycerze2

rycerze3

Misie delektują się czekoladą

O tym, że Misie lubią miodek, wszyscy wiedzą. Tym razem postanowiliśmy spróbować czegoś nowego, co okazało się równie smaczne. Dnia 13 lutego odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty czekoladowe, które poprowadziła specjalistka w tej dziedzinie- pani Natalia Ignacek. Pani Ola zdradziła nam kilka faktów o czekoladzie, a później zabraliśmy się do pracy. Na stole czekały już wszystkie potrzebne produkty. Efekty naszej pracy zachowały się jedynie na zdjęciach, ponieważ były tak pyszne, że nie miały prawa pozostać zbyt długo na stole. Zajęcia czekoladowe były wspaniałym zwieńczeniem Karnawału. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję… ;-)

czeko1czeko2czeko3czeko4czeko5czeko6

Feryjne spotkanie z siatkówką

Mimo tego, że trwają ferie, nie przeszkadza nam to w aktywnym spędzaniu wolnego czasu. Dlatego też skorzystaliśmy ze sportowych zajęć, które odbyły się w hali ZSP w Poniszowicach. Tam właśnie wraz z innymi dziećmi wzięliśmy udział w treningu prowadzonym przez siatkarzy Klubu Sportowego w Rudzińcu. Było bardzo miło i wesoło, wszyscy bawili się świetnie. Po wyczerpujących zajęciach zostaliśmy nagrodzeni słodkim poczęstunkiem.

DZIĘKUJEMY J

siatka1siatka2siatka3siatka4siatka5

Misie świętują Dzień Babci i Dziadka

Dnia 26 stycznia obchodziliśmy ważne wydarzenie - Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji odbyły się występy przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały krótką scenkę, po czym każde dziecko złożyło życzenia swoim Dziadkom w formie wierszyka. Nie zabrakło też tańców i piosenek. Po występach nasi Goście zostali obdarowani prezentami wykonanymi przez ich wnuków.

Wielkie podziękowania kierujemy w stronę wszystkich Rodziców, którzy pomogli w organizacji tej wspaniałej uroczystości . Dziękujemy również Pani Danucie Czok- Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, za udostępnienie nam sali.

dzien babci1dzien babci2 dzien babci3dzien babci4dzien babci5 dzien babcia6

Kolędujemy

W dzisiejszą niedzielę w Kościele parafialnym w Poniszowicach  odbył się koncert kolęd, w którym  licznie wystąpiły dzieci z naszego przedszkola śpiewając dwie kolędy. Dodatkowo w występe solowym zaprezentowała się Karolina, która pięknie i odważnie zaśpiewała kolędę "Pójdźmy wszyscy do stajenki".  Wszystkim wokalistom i instrumentalistom gratulujemy pięknego koncertu.

koledowanie 1720x800koledowanie 2970x1024

koledowanie 3 1024x768

Karnawałowe zabawy

Dnia 12 stycznia wraz z grupą Motylków i Krasnali wzięliśmy udział w Balu Karnawałowym. Było bardzo wesoło i kolorowo. Na sali pojawiło się mnóstwo bohaterów z naszych ulubionych bajek i kreskówek. Wszystkie dzieci bardzo dobrze się bawiły razem z Wodzirejem, który poprowadził całą imprezę. Na zakończenie wybraliśmy Króla i Królową Balu. Po tak wyczerpującej zabawie zasłużyliśmy na słodki poczęstunek.

bal3 1024x768bal4 1024x920

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

bal5 1024x768bal1 1024x768bal2 768x1024

Zajęcia otwarte w grupie Misiów

Dziś w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Choć drzwi naszego przedszkola zawsze stoją otworem dla wszystkich odwiedzających nas gości, to dziś była szczególna okazja do tego, by przyjrzeć się dokładniej temu, jak wygląda nasz dzień w przedszkolu. Zajęcia przeprowadziła pani Karolina Charciarek.. Temat zajęć związany był z okresem Karnawału, który obecnie przeżywamy. Było trochę "teatralnie", "muzycznie" oraz "plastycznie". Zwieńczeniem zajęć dydaktycznych było wykonanie przez dzieci kolorowych masek karnawałowych.
Rodzicom obecnym na zajęciach dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia :)

OTWARTE01OTWARTE02OTWARTE03OTWARTE04OTWARTE05OTWARTE06OTWARTE07OTWARTEE09

Wigilijka w naszym przedszkolu

Uroczystym zwieńczeniem przygotowań świątecznych w przedszkolu był wspólny posiłek poprzedzony łamaniem się opłatkiem i złożeniem sobie życzeń świątecznych.

WIGILIA1 1024x576

WIGILIA2 1024x576

 

 

 

 

 

 

 Wszyscy odświętnie ubrani zasiedli do pięknie przygotowanego stołu. Atmosfera była wyjątkowa.

WIGILIA3 1024x576

Po obiedzie przyszedł czas na prezenty, które czekały na nas pod choinką.

WIGILIA4 1024x576

Misie w akcji, czyli szał swiątecznych zapasów

W końcu przyszedł czas na przygotowanie świątecznych ciasteczek. Jedni wyrabiali ciasto, jeszcze inni wytłaczali z ciasta gwiazdki, choinki, serduszka i bałwanki.

PIERNIKI2 1024x576PIERNIKI1 576x1024

 

Wszyscy zaś wspólnie lukrowali i ozdabiali upieczone ciasteczka, ponieważ był to najprzyjemniejszy moment z całego tego świątecznego "zamieszania". Czasem zdarzyło nam się ukradkiem porwać jedno ciasteczko, ale trzeba było przecież sprawdzić, czy wszystko smakuje tak jak powinno :D

 

 

PIERNIKI3 1024x576

PIERNIKI5 1024x576

Jak na Misie przystało, udało nam się zrobić niemały zapas przepysznych ciasteczek, który na pewno wystarczy nam do.....przedszkolnej Wigilijki.

PIERNIKI4 1024x576

 

Ozdabiamy choinkę

Kolejnym etapem, który przypomniał nam o zbliżających się Świętach było ubieranie choinki. Czekaliśmy na nią z niecierpliwością, aż w końcu udało się, dotarła do naszego przedszkola. Szybko zabraliśmy się więc do jej ozdabiania. Oprócz gotowych ozdób, zawisł też ręcznie przez nas wykonany kolorowy łańcuch, który rozweselił jeszcze bardziej nasze świąteczne drzewko.
Bardzo dziękujemy Tatusiowi Karoliny za sprowadzenie specjalnie dla nas tak pięknej choineczki :)

CHOINKA1 726x1024

Przygotowania do Świąt

Kalendarz adwentowy 1024x621

Święta zbliżają się wielkimi krokami, to i Misie postanowiły zrobić kilka kroków w tym kierunku. Zaczęliśmy od wspólnej pogadanki na temat tego magicznego czasu. Każdy opowiedział o tym, co kojarzy mu się z Wigilią i Świętami, i jak wyglądają przygotowania  w domu. W przedszkolu zaś od początku grudnia odkrywaliśmy po jednym pierniczku z kalendarza adwentowego. Każdy miał do wykonania specjalne zadanie związane ze świątecznym czasem. Dzieci świetnie poradziły sobie z każdą zagadką, a w nagrodę za dobrze wykonane zadanie otrzymały słodką niespodziankę :)

Mikołajki :)

Dzień 6 grudnia to dzień, na który dzieci z niecierpliwością czekają przez cały rok. I tak było w przypadku naszych przedszkolaków, które jeszcze niedawno pisały listy, a potem osobiście je wysłyłały. Wszystko po to by, spotkać się z tym jedynym, prawdziwym Mikołajem. Zanim do nas dotarł, zdążył jescze wysłać nam video-relację ze swoich przygotowań. Musimy przyznać, że rzeczywiście miał pełne ręcę roboty.

mikoaj1 1024x576mikoaj2 1024x576

 

 

 

 

 

 

 Czasami patrzyliśmy aż z niedowierzaniem, jak św. Mikołaj opowiadał o swoich pomocnikach Elfach i o Rudolfie. Wszyscy z niecierpliwością wyczekiwaliśmy chwili, gdy w końcu zapuka i do naszych drzwi.

mikoaj3 1024x576

.... i stało się. Święty Mikołaj dorał do nas. Obdarował nas obficie pięknymi, kolorowymi paczkami, a pani fotograf wykonała dla nas profesjonalną sesję zdjęciową, zatrzymując dla nas te wspaniałe chwile.

mikoaj4 1024x576

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Świętego Mikołaja oraz Jego pomocników - "Elfów" za wspaniałe prezenty, dziękujemy też mamie Kajetana, która zdobyła dla nas video-relację z przygotowań św. Mikołaja :)

Pan Policjant z wizytą u Misiów

Dziś gościliśmy w naszym przedszkolu ważną osobę- Pana Policjanta. Przeprowadził On z nami pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze i nie tylko. Zwrócił uwagę na to, by dzieci nigdy nie oddalały się od swoich rodziców i przestrzegał jak mamy postępować w razie różnych niebezbiecznych sytuacji, w jakich możemy się kiedyś znaleźć. Pan dzielnicowy pokazał nam radiowóz policyjny i pozwolił zajrzeć do środka, co było dla nas wielką frajdą.policja111024x576

policja 12 1024x576policja13 1024x576

Kiermasz Świąteczny - występy naszych przedszkolaków

Dnia 3 grudnia 2017r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Poniszowicach odbył się  Kiermasz Świąteczny, podczas którego bardzo miło można było spędzić niedzielne popołudnie. Na scenie wystąpiły dzieci z przedszkoli oraz szkoły Zespołu Szkolno Przedszkolnego. Dzieci z naszego przedszkola zatańczyły na scenie Taniec Japoński. Po występach nastąpiło losowanie w loterii fantowej, w której można było wygrać wspaniałe nagrody. Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy bardzo aktywnie włączyli się w przygotowania do Kiermaszu.
BARDZO DZIĘKUJEMY ZA ZAANGAŻOWANIE I POMOC!

kiermasz3kiermasz2

kiermasz1

Andrzejkowe wróżby u Misiów

Dnia 30.11 odbyły się w naszym przedszkolu Andrzejki.Po śniadaniu przenieśliśmy się do zaczarowanej sali, w której panował półmrok, a na dywanie pojawiła się zaczarowana świecąca kula, wokół której odbywały się różne wróżby.

andrzejki1 1024x576

andrzejki2 1024x576

 

 

 

 

 

 

 Dowiedzieliśmy się m.in. co przydarzy nam się po przyjściu z przedszkola, kim będziemy w przyszłości oraz jak będzie miał na imię nasz wybranek lub wybranka. W tle przygrywała nam muzyka z zaczarowanej krainy.

andrzejki3 1024x576

Po zabawie andrzejkowej wykonaliśmy pracę plastyczną pt. "Zaczarowany Kot".

andrzejki4 1024x576

Wysyłamy listy do Świętego Mikołaja

Dziś przedszkolaki z grupy Misie wybrały się na wycieczkę do Rudzińca. Najpierw odwiedziliśmy Urząd Pocztowy, gdzie poznaliśmy pracę pana listonosza i innych pracowników Poczty, następnie wysłaliśmy swoje osobiste listy do św. Mikołaja.

poczta1 1024x576

poczta2 1024x576

 

 

 

 

 

 

 

poczta3 1024x576

poczta4 1024x576

 

 

 

 

 

 

 Po drodze odwiedziliśmy  też panią aptekarkę, a potem pojechaliśmy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudzińcu, gdzie pani bibliotekarka opowiedziała nam o swojej pracy i pokazała mnóstwo książek dla dzieci.

apteka 1024x576

bibliot 1 1024x576biblio2 1024x576

Misie świętują swój Dzień

A tak obchodziliśmy nasze Święto, czyli Dzień Pluszowego Misia. Nikt nie zapomniał w tym dniu o swoim ulubionym pluszaku, dlatego też ilość misiów w naszej grupie podwoiła się. Było śmiesznie, zabawnie i kolorowo. Zaśpiewaliśmy kilka hitów o Misiu oraz pobawiliśmy się razem z naszymi milusińskimi. Pluszaki zdążyły się nawet zapoznać i polubić, a my w tym czasie stworzyliśmy ich duże portrety.

mis1 1024x576mi2 1024x576

 

 

 

 

 

 

mi3 1024x576

Piszemy list do Świętego Mikołaja

Mikołaj tuż tuż, więc Misie zabrały się do "pisania" listów. Każdy przedstawił swoje marzenie na kartce papieru, która niebawem trafi do koperty, a ta po umieszczeniu jej w skrzynce  pocztowej, powędruje prosto do Mikołaja ;)

list1 1024x576list2 1024x576

Warsztaty dla Rodziców

W ubiegłym tygodniu odbyły się w naszym przedszkolu w ramach zajęć plastycznych warsztaty dla rodziców, którzy zadeklarowali swoją chęć w tworzeniu ozdób na Kiermasz Świąteczny. Poprowadziła je pani Ania Blaszczyk. Dziękujemy zarówno Pani Ani za pomoc, jak również wszystkim Rodzicom, którzy poświęcili swój cenny czas, po to by spotkać się z nami i stworzyć wspólnie Coś Pięknego :)

warsztaty1 1024x576warsztaty2 1024x576

 

 

 

 

 

 

 

ozdoby1

Na planie filmowym i nie tylko...

Dziś, tj. 15 listopada wybraliśmy się na wycieczkę do Gliwic. Czekało tam na nas wiele atrakcji. Dzieci starsze odwiedziły gliwickie "Mrowisko", gdzie uczestniczyły w interaktywnym widowisku telewizyjnym pt."Talent Show - telewizyjne podróże Szewczyka Dratewki.  Mieliśmy okazję poznać pracę aktorów, scenarzystów i reżyserów filmowych. Ale najciekawsze było to, że sami mogliśmy wcielić się w rolę aktorów i stać na prawdziwej scenie.

mrowisko4mrowisko2

 

 

 

 

 

 

Po widowisku wzięliśmy udział w warsztatach, które odbyły się w Muzeum Odlewnictwa Artystycznego.

muzeum3 1024x576

 Maluszki w tym czasie także świetnie się bawiły w sali zabaw Czary Mary w Gliwicach.

czarymary2czarymary3

czarymary1

A potem udały się również do Muzeum Odlewnictwa.

czarymary4

 

Copyright © 2013. Przedszkole Poniszowice Rights Reserved.