^do góry strony
  
  
  
Get Adobe Flash player

Aktualności

Wizyta w Ośrodku Zdrowia

Dziś Misie z poniszowickiego przedszkola wybrały się na wycieczkę do pobliskiego Ośrodka Zdrowia. Tam czekała już na nas pani pielęgniarka, by opowiedzieć nam o swoim zawodzie oraz oprowadzić nas po wszystkich gabinetach Ośrodka.

Dziękujemy pani Genowefie – pielęgniarce Ośrodka Zdrowia w Poniszowicach za podzielenie się swoim doświadczeniem zawodowym.

12

34

5

Szukamy Zajączka

Misie bardzo pieczołowicie przygotowywały się do świąt wielkanocnych. Oprócz tego, że rozmawialiśmy o tradycjach związanych ze świętami, wykonywaliśmy też wspólnie dekoracje świąteczne. Nie mogło zabraknąć też najważniejszego akcentu, którym jest szukanie Zajączka. Dlatego też zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy do parku. Tam jednak nie było ani śladu po zajączku. Już mieliśmy wracać do przedszkola, gdy nagle Paulinka zobaczyła, że na placu zabaw coś błyszczy. Na szczęście okazało się, że zajączek nie zapomniał o nas. Obdarowani wielkanocnymi drobiazgami wróciliśmy radośnie do przedszkola.

wielkanoc1wielkanoc2

 

wielkanoc3

wielkanoc4wielkanoc5

wielkanoc6wielkanoc7

Zajęcia biblioteczne

Niedawno w naszej grupie odbyła się lekcja biblioteczna. Pani Ania przypomniała nam wszystkie zasady, które obowiązują w bibliotece i wskazała, jakie rodzaje książek przeznaczone są dla dzieci młodszych i starszych. Za pomocą masażyka relaksacyjnego opowiedziała nam, jak powstaje książka, po czym przystąpiliśmy do tworzenia własnych książeczek. Każda z historyjek miała barwne ilustracje i była bardzo ciekawa.

bibliot.1bibliot.2

bibliot.3bibliot.4

Kulturystyka - Tydzień Sportu

Dziś w grupie Misiów zagościł pan Kamil Tanwic – kulturysta, który ma za sobą wiele sukcesów, takich jak m.in. Mistrzostwo Polski, czy też 5 miejsce w rankingu najlepszych kulturystów na świecie. Tym bardziej cieszymy się, że znalazł choć chwilkę, by spotkać się z przedszkolakami z Poniszowic i opowiedzieć im o swojej niezwykłej pasji. Dzieci były oczarowane wyczynami sportowca i chętnie próbowały swoich sił w zmaganiach z ciężarkami. W nagrodę za odwagę wszyscy otrzymaliśmy imienny autograf ze zdjęciem pana Kamila.

Bardzo serdecznie dziękujemy panu Kamilowi za przyjęcie naszego zaproszenia ;)

kult.1kult.4

kult.2kult3

kult5kult6

Fitness - Tydzień Sportu

Dziś , w ramach tygodnia sportowego zagościła w naszym przedszkolu instruktorka Fitness, a zarazem mama Wojtusia. Przeprowadziła z nami profesjonalny trening sportowy, a w ramach relaksu opowiedziała o różnych rodzajach i typach tańca. Mieliśmy również okazję zaprezentować nasz niedawno wyćwiczony układ choreograficzny do tańca współczesnego :)

Dziękujemy Pani Dominice za przyjęcie naszego zaposzenia i pzepowadzenie zajęć J

fitnes1fitnes2

fitnes3fit3

fit4

Pokaz Tenisa Stołowego - Tydzień Sportu

Tego dnia wybraliśmy się do szkoły, gdzie na hali sportowej czekali na nas sportowcy, których pasją jest tenis stołowy. Ich popisy z piłeczką pingpongową były niesamowite. Pozwolili nam nawet spróbować swoich sił przy stole. Kajtek, choć jeszcze nie ma żadnego sportowego doświadczenia zgłosił się jako pierwszy i trzeba przyznać, że choć z pomocą fachowca, radził sobie całkiem nieźle. Nie wiedzieliśmy, że tenis stołowy może być tak wciągającą dyscypliną sportową.

tenis1tenis2

tenis3

Tydzień Sportu

Tydzień Sportu rozpoczęliśmy od rozmowy na temat różnych popularnych i mniej popularnych dziedzin sportowych. Rozpoznawaliśmy sylwety różnych sławnych polskich i zagranicznych sportowców, po czym przystąpiliśmy do ćwiczeń, które wszyscy bardzo lubimy. W kolejnych dniach wzięliśmy czynny udział w spotkaniach z różnymi zawodowymi sportowcami, którzy opowiedzieli nam o swoich zainteresowaniach i życiu zawodowym.

gimnast.1gimnast.2

gimnast.3gimnast.4

gimnast.5gimnast.6

Misie witają Wiosnę

21 marca wyruszyliśmy na powitanie wiosny. Zabraliśmy ze sobą kukłę – Marzannę, którą przyozdobiliśmy wcześniej w przedszkolu. Nie chcemy, żeby dłużej z nami została, więc w trakcie przemarszu parkową ścieżką śpiewaliśmy piosenki wywołując utęsknioną przez wszystkich wiosnę.

marzanna1marzanna2

marzanna3marzanna4

....i udało się. Wiosna, chyba usłyszała i zawitała do naszego przedszkola.

Zwiedzamy Kosmos

Kilka dni temu wzięliśmy udział w niezwykłym pokazie. Znaleźliśmy się w planetarium. Po wejściu do dużej czarnej kopuły, jakby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki znaleźliśmy się w innym świecie. Było tam ciemno, a nad naszymi głowami krążyły ogromne planety, słońce, meteory, asteroidy i miliony gwiazd, które czasem zmierzały w naszą stronę. Dzięki kosmicznej prezentacji dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy. Teraz już wiemy, że w kosmosie nie tylko znajdują się ufoludki :D

planet1planet2

planet3planet4

planet5planet6

planet7

Misie w Pławniowicach

Dnia 15 marca  wybraliśmy się na wycieczkę do Pławniowic. Pierwszym punktem naszego zwiedzania była siedziba Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Mieliśmy okazję przyjrzeć się pracy Pań, które pomagają mieszkańcom naszej gminy.

OPS6OPS7

OPS10OPS1

Wzięliśmy też udział w warsztatach plastycznych przygotowanych specjalnie na nasze przybycie.

OPS2

Po warsztatach wybraliśmy się na spacer po pięknym obejściu zabytkowego Zespołu Pałacowo - Parkowego w Pławniowicach.

OPS9OPS3OPS5OPS4
BARDZO SEDECZNIE DZIĘKUJEMY PANI MAŁGORZACIE SZYMAŃSKIEJ ORAZ CAŁEMU ZESPOŁOWI OPS ZA ZAPROSZENIE, POCZĘSTUNEK ORAZ SYMPATYCZNE UGOSZCZENIE PRZEDSZKOLAKÓW Z PONISZOWIC :)

Tworzymy wiosenny ogródek przedszkolny

Idzie wiosna, a wraz z nią zmienia się wystrój naszego przedszkola. Dlatego też postanowiliśmy nieco upiększyć i ożywić nasze kąciki przyrody. Pomogła nam w tym specjalistka od roślin - mama Amelki, która przyszła do nas z pełnym bagażem nasion i akcesoriów ogrodniczych. Opowiedziała nam jak należy je rozpoznawać, nazywać, wysiewać oraz pielęgnować.

ogrodek1ogrodek2

ogrodek3

Potem przystąpiliśmy do działania. Każdy miał za zadanie zasadzić własną roślinkę.

ogrodek4ogrodek5

Dzięki temu bardzo szybko zapełnił się nasz wiosenny ogródek przedszkolny, a puste parapety ożywiły kolorowe doniczki z naszymi sadzonkami.

ogrodek6ogrodek7

Po kilku dniach można było już zobaczyć (a nawet skosztować) pierwsze efekty naszych wiosennych wysiewów.

ogrodek8ogrodek9

ogrodek10ogrodek11

ogrodek12

Dzień Kobiet

Dnia 8 marca tradycyjnie już obchodziliśmy Dzień Kobiet w naszym przedszkolu.

dzien kobiet1dzien kobiet2

dzien kobiet 3

Mali badacze

Mimo tego, że zima wciąż trwa, postanowiliśmy zbadać co słychać w przyrodzie. Dlatego pewnego słonecznego, choć trochę mroźnego dnia wybraliśmy się do parku.  Dokładnie zbadaliśmy drzewa, podłoże oraz to co w powietrzu. Musimy stwierdzić, że jescze trochę bedziemy musieli poczekać na wiosnę, aczkolwiek musimy stwierdzić, że pod stertą suchych liści można było zauważyć niewielkie źdźbła, a na gołych gałęziach pojawiły się pierwsze, choć małe i zamknięte jeszcze pąki. Z dala można było usłyszeć ptaki, które tęsknie wywołują wiosnę. Jedno jest pewne- mamy Przedwiośnie.

 

badacze1badacze2badacze3badacze4

badacze5

Eksperymentujemy z zajączkiem Hansem - "CIENIE"

Podczas ostatnich zajęć języka niemieckiego w grupie „Misiów” zrobiło się trochę tajemniczo, gdyż po zabawach powitalnych z Hansem pani postanowiła zasłonić okno. Zajączek na początku trochę się bał, ale gdy usiedliśmy wszyscy razem w dużym kole i zaprosiliśmy zajączka do środka, od razu zrobiło Mu się raźniej. Potem pani położyła w środku kubek i oświetliła go latarką. Za kubkiem pojawił się duży cień, potem mogliśmy obserwować jak zmieniało się położenie cienia podczas poruszania latarką. Na koniec Hans Hase stwierdził, że chce wejść do środka. Gdy pani oświetliła go latarką, na podłodze ukazały się jego długie uszy, które raz były dłuższe, raz krótsze, a czasami całkiem znikały. Potem pobawiliśmy się w zabawę ruchową z użyciem latarki, a na końcu wypełniliśmy karty pracy z przebiegu doświadczenia. Hans obiecał nam, że następnym razem znów przygotuje dla nas niespodziankę. Nie możemy się już doczekać.

schatten1schatten2schatten3schatten4schatten5schatten6

schatten7

Ożywiamy kolorowanki

Dziś gościliśmy w naszym przedszkolu panią Sylwię Welik –dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudzińcu. Pani bibliotekarka rozdała nam kolorowanki do pokolorowania i na początku wszystko wydawałoby się takie rutynowe i zwyczajne. Ale gdy nasze kolorowanki nabrały barw, pani Sylwia pokazała nam coś niezwykłego - do każdego z obrazków przyłożyła tablet i w jednej chwili elementy, które jeszcze przed chwilą były nieruchome, stały się żywe. Było to coś niezwykłego. A wszystko za sprawą pewnej aplikacji. Teraz już wiemy jak wielką frajdę może sprawić kolorowanie zwykłego obrazka.

DZIĘKUJEMY :-)

kolorowanki1kolorowanki2

kolorowanki33

Spotkanie z Rycerzami

Dnia 23 lutego wzięliśmy udział w bardzo ciekawym pokazie, dzięki któremu mieliśmy okazję po raz pierwszy zobaczyć na żywo prawdziwych rycerzy. Było to dla nas zupełnie nowe doświadczenie, gdyż do tej pory widzieliśmy ich jedynie w bajkach i książkach historycznych. Opowiedzieli nam jak wyglądało niegdyś życie, kultura i obyczaje prawdziwych rycerzy. Mieliśmy okazję zobaczyć broń, którą posługiwali się podczas bitew. Chłopcy mogli założyć hełm oraz potrzymać tarczę i szablę, które wcale nie były takie lekkie, jak by się wydawało.

rycerze1rycerze2

rycerze3

Misie delektują się czekoladą

O tym, że Misie lubią miodek, wszyscy wiedzą. Tym razem postanowiliśmy spróbować czegoś nowego, co okazało się równie smaczne. Dnia 13 lutego odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty czekoladowe, które poprowadziła specjalistka w tej dziedzinie- pani Natalia Ignacek. Pani Ola zdradziła nam kilka faktów o czekoladzie, a później zabraliśmy się do pracy. Na stole czekały już wszystkie potrzebne produkty. Efekty naszej pracy zachowały się jedynie na zdjęciach, ponieważ były tak pyszne, że nie miały prawa pozostać zbyt długo na stole. Zajęcia czekoladowe były wspaniałym zwieńczeniem Karnawału. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję… ;-)

czeko1czeko2czeko3czeko4czeko5czeko6

Feryjne spotkanie z siatkówką

Mimo tego, że trwają ferie, nie przeszkadza nam to w aktywnym spędzaniu wolnego czasu. Dlatego też skorzystaliśmy ze sportowych zajęć, które odbyły się w hali ZSP w Poniszowicach. Tam właśnie wraz z innymi dziećmi wzięliśmy udział w treningu prowadzonym przez siatkarzy Klubu Sportowego w Rudzińcu. Było bardzo miło i wesoło, wszyscy bawili się świetnie. Po wyczerpujących zajęciach zostaliśmy nagrodzeni słodkim poczęstunkiem.

DZIĘKUJEMY ;-)

siatka1siatka2siatka3siatka4siatka5

Misie świętują Dzień Babci i Dziadka

Dnia 26 stycznia obchodziliśmy ważne wydarzenie - Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji odbyły się występy przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały krótką scenkę, po czym każde dziecko złożyło życzenia swoim Dziadkom w formie wierszyka. Nie zabrakło też tańców i piosenek. Po występach nasi Goście zostali obdarowani prezentami wykonanymi przez ich wnuków.

Wielkie podziękowania kierujemy w stronę wszystkich Rodziców, którzy pomogli w organizacji tej wspaniałej uroczystości . Dziękujemy również Pani Danucie Czok- Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, za udostępnienie nam sali.

dzien babci1dzien babci2 dzien babci3dzien babci4dzien babci5 dzien babcia6

Kolędujemy

W dzisiejszą niedzielę w Kościele parafialnym w Poniszowicach  odbył się koncert kolęd, w którym  licznie wystąpiły dzieci z naszego przedszkola śpiewając dwie kolędy. Dodatkowo w występe solowym zaprezentowała się Karolina, która pięknie i odważnie zaśpiewała kolędę "Pójdźmy wszyscy do stajenki".  Wszystkim wokalistom i instrumentalistom gratulujemy pięknego koncertu.

koledowanie 1720x800koledowanie 2970x1024

koledowanie 3 1024x768

Copyright © 2013. Przedszkole Poniszowice Rights Reserved.